Bavul Ağırlık Limitleri (Yurtdışı Uçuşlar)

Yeni kurallara göre yurtdışı uçuşlarda uçağa 1 bavul (50 lbs = 22.7 kg) ve 2 el çantası alabilirsiniz. Bavul ağırlık limitleri Checked baggage dediğimiz  limit 1 bavul ve 50 lbs’dir. 50 lbs’den ağır bavullar ve 2. çanta için ekstra ücret talep ederler. 2. bavul için 50 euro istenmektedir.

Uçakta bavul limitleri

Uçakta bavul limitleri

Carry-on baggage dediğimiz el çantası limiti checked baggage kadar keskin değil. Uçakta yanınıza 1 laptop çantası, 1 kamera çantası veya 1 sırt çantası alabilirsiniz bunlardan birine ek olarak da 1  ceket veya benzer elbise, ya da duty free (free shop)’da aldıklarınız taşıyabilirsiniz. El çantanız oturduğunuz koltuğun üstündeki bölümlere sığmalı ve günvele taşınabilir olmalıdır. Check in yaparken el çantanızın aynı boyutlarla tasarlanmış kutu içine sığıp sığmadığına bakınız. Sığmayan çantaları checked baggage olarak vermelisiniz. Önemli evraklar ve değerli eşyalarınızı el çantanızda taşıyın.

El çantanızda yanınıza 1 litrelik ağzı kapalı poşet içinde herbiri maksimum 100 ml’lik kaplarda sıvı ve jel alabilirsiniz. Daha fazla sıvı, jel, traş köpüğü ve deodorant alamazsınız yanınıza.

Ağırlık Ölçüleri Birim Çevirme konusu okuyabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Koruması İçin Doldurun Lütfen *