Amerika Türkiye Saat Farkı

Amerika Alaska Türkiye Saat Farkı – istanbul, Alaska ,Seattle, New York

Türkiye ile Alaska arasında 11 saatlik bir fark var , New York ile 7 saat , Seattle ile ise 10 saat fark var. Türkiye zaman olarak daha ilerde.


Türkiye ile Amerika Arasındaki Saat Farkı Kaç ? Şu an ?


Türkiye ile Amerika arasındaki saat farkı Amerika’nın doğu kıyısında 7 , batı kıyısında 10 ve Alaska’da 11 ve Hawaii de 12 – 13 saattir. Amerika saat dilimleri aşağıdaki gibidir.

AMERİKA SAAT DİLİMLERİ, SAAT FARKI

UNITED STATES TIME ZONES

Amerika Birleşik Devletleri sınırlarında 9 standard saat dilimi (time zones) var . Doğudan batıya doğru bu saat dilimleri:

Atlantic Standard Time (AST), Eastern Standard Time (EST), Central Standard Time (CST), Mountain Standard Time (MST), Pacific Standard Time (PST), Alaskan Standard Time (AKST), Hawaii-Aleutian Standard Time (HST), Samoa standard time (UTC-11) ve Chamorro Standard Time (UTC+10)

Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna kadar saat farkı açısından 6 farklı alana ayrılmıştır. Bunlar :

 

Amerika Saat dilimleri ve saat farkı haritası - Türkiye ile Amerika arasındaki saat farkı

Amerika Saat dilimleri ve saat farkı haritası - Türkiye ile Amerika arasındaki saat farkı kaç

1- Eastern Time Zone : Amerika Doğu zaman diliminde olan eyaletler ile Türkiye arasında 7 saat fark var. CT Connecticut, DC District of Columbia, DE Delaware , FL Florida, GA Georgia, INIndiana, KY Kentucky (E), ME Maine, MD Maryland , MA Massachusetts , MI Michigan , NH New Hampshire, NJ New Jersey, NY New York, NC North Carolina, OH Ohio, PA Pennsylvania, RI Rhode Island, SC South Carolina , TNTennessee (E), VT Vermont, VAVirginia ve WVWest Virginia.

2- Central Time Zone :  Amerika’daki central time bölgesindeki eyaletler ile Türkiye arasında 8 saatlik bir zaman farkı vardır. Bı eyaletler;  AL Alabama, AR Arkansas, FL Florida (W), IL Illinois, IN Indiana (SW / NW), IA Iowa, KS Kansas, KY Kentucky (W), LA Louisiana, MI Michigan (W), MN Minnesota, MS Mississippi, MO Missouri, NE Nebraska, ND North Dakota, OK Oklahoma, SD South Dakota (E), TN Tennessee (W), TX Texas ve WIWisconsin ‘dır.

3- Mountain Time Zone : Bu saat dilimindeki eyaletler ile Türkiye arasında 9 saatlik br fark vardır. Eyaletler ; AZ Arizona, AZ Arizona (Navajo), CO Colorado, ID Idaho (S),KS Kansas (W), MT Montana, NE Nebraska (W), NM New Mexico, ND North Dakota (W), OR Oregon (E), SD South Dakota (W), TXTexas (W), UT Utah, WYWyoming ‘dir.

4- Pacific Time Zone : Amerika’nın batı Pasifik Okyanusu tarafındaki eyaletler ile Türkiye arasında zaman farkı 10 saattir. CA California, ID Idaho (N) , NV Nevada , OR Oregon ve WAWashington eyaletleri gibi.

5- Alaska Time Zone : AK Alaska eyaleti ile Türkiye arasında saat farkı  11 dir.

6- Hawaii Time Zone : HI Hawaii ile olan zama farkı ise 12 – 13 saattir.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

5 Responses to Amerika Türkiye Saat Farkı

 1. Su ürünleri fakültesi diyor ki:

  Saat farkı Türkiye ile Alaska arasındaki boylam farkından . peki enlem farkı da baya var , yaz aylarında kaç saat gece olacak orda ?

  • Yaz aylarında özellikle de Haziran sonlarına doğru Alaska’da gündüz süresi gece süresine oranla çok fazla olur, yaklaşık 5-6 saat gece olur ve 2-3 saat alacakaranlık olur. Alaska’nın kuzeyinde geceler yazın güneye göre daha kısa olur

 2. Lakers diyor ki:

  Los Angeles ile kaç saat fark var ?

 3. Los Angeles California eyaletine bağlı ve Pasifik saat diliminde dolayısıyla 10 saatlik bir fark var. Türkiye’de saat 23 :00 iken California’da 13 :00 dir.

 4. Mehmet Amcaoğlu diyor ki:

  Kuzenim şuan Work and Travel ile Ocean City Maryland de çalışıyor , mail attı ve sadece öğlen 12:45 1 arası arayabilirsin dedi. Türkiye saati ile kaçta aramam lazım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Koruması İçin Doldurun Lütfen *